Jak budować pozycję uczelni w czasie rekrutacji za pomocą webinarów?

Webinar kojarzy się głównie z marketingiem i sprzedażą, jako narzędzie używane w promocji produktów i usług. A czy instytucja edukacyjna może je wykorzystać, aby zwiększyć liczbę rekrutowanych studentów? Jak najbardziej. Wyjaśnimy, w jaki sposób zachęcić uczniów czy studentów do zapisu przy pomocy webinarów oraz jakie rodzaje wydarzeń online będą interesujące dla Twoich odbiorców.

 

Jak szkoła lub uniwersytet oraz potencjalni uczniowie mogą skorzystać z webinarów?

• Dzięki webinarom możesz dotrzeć do odbiorców, nawet jeśli są rozproszeni po całym świecie. Z łatwością skontaktujesz się z osobami, które mieszkają zbyt daleko, aby uczęszczać na np. dni otwarte uniwersytetu. Biorąc udział w Twoim webinarze, oszczędzają czas oraz pieniądze, a Ty wyróżniasz się spośród swojej konkurencji – zbyt tradycyjnej, aby organizować webinary dla potencjalnych uczniów.

• Webinary dają Ci wiele możliwości zaprezentowania Twojej szkoły czy uniwersytetu w sposób bardziej angażujący niż ulotka, strona internetowa, czy nawet film promocyjny. Mogą go prowadzić zarówno nauczyciele, jak i studenci. Nauczyciele mają niepowtarzalną okazję zaprezentowania prowadzonych przez nich zajęć, podczas gdy studenci mogą podzielić się doświadczeniem z przyszłymi kolegami.

• Webinary z definicji są interaktywne, a więc umożliwiają dwustronną komunikację. Sprawdzonym sposobem jest wykorzystywanie źródeł multimedialnych, w celu zwiększenia zaangażowania twojej publiczności. Dobrym sposobem jest także odpowiadanie na pytania na czacie w trakcie wydarzenia lub pod koniec webinaru – podczas sesji zadawania pytań. W ten sposób możesz z łatwością wytłumaczyć wszystkie zagadnienia związane z rekrutacją lub rozwiać inne wątpliwości uczestników.

• Możesz z łatwością nagrać swój webinar, a następnie wstawić go na stronę internetową uniwersytetu. Masz także możliwość udostępniania całego nagrania potencjalnym studentom, dzięki czemu mogą je otworzyć w dogodnym dla nich czasie, kiedy szukają informacji na temat Twojej instytucji. Co więcej, webinary świetnie sprawdzają się podczas organizowania promocji online nadchodzących wydarzeń. Wystarczy, że użyjesz fragmentów nagrania webinaru, jako przedsmak wydarzenia.

• Organizując webinary, przekonasz swoich odbiorców, że śledzisz najnowsze trendy. Wielu z potencjalnych uczniów to tak zwani „cyfrowymi tubylcy”. Dla nich Internet jest bardzo intuicyjnym narzędziem, a często także pierwszym źródłem wiedzy. Z pewnością mieli już wcześniej styczność ze spotkaniami lub konferencjami, dlatego szybciej i chętniej dołączą do Twojego webinaru, niż spojrzą na wydrukowane ulotki.

 

Jaki rodzaj webinaru stworzyć?

Podczas webinaru dla potencjalnych uczniów, możesz:

• Zaprezentować swoją szkołę lub uniwersytet podczas wirtualnych dni otwartych;

• Opowiedzieć o fakultecie lub kierunku studiów. Możesz zaprosić do współprowadzenia dziekana lub członka wydziału, który uczy na danym kierunku lub jednego ze studentów aby podzielił się swoim doświadczeniami

• Przeprowadzić potencjalnych studentów przez proces rekrutacyjny i wyjaśnić każdy krok – począwszy od dokumentów, które mają złożyć, aż po formularze do wypełnienia oraz wszelkie wymogi, które musza spełnić. Tym samym oszczędzasz sporo pracy pionom administracyjnym, które co roku borykają się z powracającymi jak bumerang pytaniami o kwestie formalne.

• Powiadomić swoją publiczność o tym co mogą robić poza zajęciami, np. zapisać się do klubów sportowych, organizacji studenckich, czy kół teatralnych itp.

• Zaprezentować usługi oraz obiekty dostępne na kampusie – opcje zakwaterowań, oddziały służby zdrowia, obiekty gastronomiczne, punkty obsługi podań o stypendia i pożyczki itp.

• Przeprowadzić próbny wykład, aby potencjalni uczniowie mieli okazję poczuć się jak prawdziwi studenci.

 

Wniosek

Webinary są sprawdzonym, a jednocześnie nowatorskim rozwiązaniem dla instytucji edukacyjnych, aby zachęcać rekrutowanych uczniów do zapisu. To rozwiązanie pozwala na dotarcie do większej liczby odbiorców i zaprezentowanie oferty uczelni w sposób angażujący i interesujący. Twoja publiczność zna tę formę edukacji i z pewnością doceni je w programie uczelni. Uwzględnij webinary w strategii promocji uniwersytetu lub szkoły. Zobaczysz, że znacznie większa ilość studentów będzie chętna uczęszczać na nowo otworzony przez Ciebie kurs!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Subscribe to our blog!